Vastu suve toimunud karvavahetus muudab metssigade välimuse kõhnemaks – nii kult kui ka teised liigikaaslased näevad välja justkui saledamad.
Metssigade suvekarv moodustub harjasjast pealiskarvast. Aluskarva suveks ei kasvatata ja kohati märkame metssea kehal isegi paljast tumedat nahka. Suvekarvas metssead paistavadki sügiseni saledamatena, vahendab Looduskalender.
Talikarvastikus on oluline sügisel kasvav tihe ja peenike hallikaspruun aluskarv ning pikad tumedad otstest heledamad harjased. Kasukavärvus võib rahvakeeli kutudel olla päris vahelduv ehk helehallist peaaegu mustani, mida määravad metsigadel nii isikulised kui päritud omapära, aga samuti sõltub kasuka värvus ka vanusest.
Tänavu algas emistel poegimise aeg märtsis ja kestis veel maikuu alul. Põrsaid võis emisel pesas olla kolmest kuni kaheksani ja triibulistena püsivad põrsad kuni viienda elukuuni.
Eesti jääb metssigadele eluala põhjapiirile ja nii tuleb neil taluda vahel meie looduses päris karmi kliimat – paksu lund ja tugevat pakast. Sellest tingitult on meil elutsevate metssigade talvekarv tihedam ja pikem kui lõunapoolsematel suguvendadel.
Loe lähemalt Looduskalendrist.